parallax background

Oferta

Chłodnictwo przemysłowe

Dostarczamy kompleksowe rozwiązania z dziedziny chłodnictwa przemysłowego. Specjalizujemy się w wykonywaniu projektów dla przetwórstwa spożywczego i przechowalnictwa. Bazujemy na sprawdzonych rozwiązaniach i materiałach. Nasze układy opieramy na czynnikach z grupy HFC, HFO oraz naturalnych takich jak R744 (CO2) oraz propan. W ostatnich latach szczególny nacisk kładziemy na instalacje pośrednie i kaskady.

Agregaty chłodnicze: Arkton, Teco, Bitzer, Copeland, Danfoss, Igloo
Chłodnice powietrza: Thermofin, Alfa Laval, Kelvion, Goedhard
Automatyka: Danfoss, Carel, Johnson Control, Castel, Alco.

Instalacje przemysłowe:
-chłodnie i mroźnie w zakładach spożywczych
-mroźnie składowe
-instalacje glikolowe
-układy pompowe i kaskadowe
-instalacje na R774 CO2

Chłodnictwo komercyjne

Zakres naszych usług to również chłodnictwo komercyjne przeznaczone dla mniejszych odbiorców. Projektujemy i wykonujemy instalacje dla sklepów wielkopowierzchniowych oraz osiedlowych. W ostatnich latach skupiamy się głównie na mniejszych formatach sklepów gdzie dostarczamy technologie inwerterowe z pełnym odzyskiem ciepła na potrzeby ogrzewania. Wśród naszych klientów są również mniejsi przedsiębiorcy z branży gastronomicznej oraz hotelarskiej.

Instalacje komercyjne:
- chłodnie i mroźnie
- ciągi chłodnicze w sklepach
- klimatyzacja
- pompy ciepła
- lady i regały

Instalacje i modernizacje

Przeprowadzamy modernizacje już pracujących instalacji. Do każdego projektu wykonujemy analizę kosztów i zysków tak by klient otrzymał produkt w pełni wartościowy. Celem takich modernizacji jest ograniczenie kosztów eksploatacji systemu poprzez obniżenie zużycia energii. Do podstawowych zadań przy takich pracach jest regulacja systemu oraz wprowadzenie technologi płynnej regulacji ciśnienia skraplania lub ssania. Dodatkowo przy starszych instalacjach wykonujemy profesjonalny retrofit systemu, czyli przejście na nowe czynniki o niskim GWP.

Odzysk ciepła

Każda instalacja chłodnicza to również pompa ciepła, i na odwrót. W dobie coraz większej presji w kierunku oszczędności energii, coraz więcej osób dostrzega że chłodnia, mroźnia, woda lodowa etc. może również ogrzać wodę użytkową lub pomieszczenia. Jeszcze kilka lat wstecz odzysk ciepła nie cieszył się taką popularnością co dziś. Było to spowodowane relatywnie niskim kosztem paliw oraz wysokimi temperaturami zasilania instalacji C.O. Każda instalacja chłodnicza by prawidłowo i sprawnie działać nie mogła wygenerować wyższej temperatury niż +45 ˚C co było zbyt niskim parametrem by zasilić centrale wentylacyjne lub grzejniki. Jedyne zastosowanie odzysk znajdował w ogrzewaniu wody użytkowej. Czasy się zmieniły i technologia również. Dziś już nikt sobie nie wyobraża sprawnej instalacji ogrzewania bez podłogówki lub nawiewników konwektorowych. Również czas gdy projektanci dobierali urządzenia grzewcze na parametry 90/70 również przeminął. I całe szczęście. Instalacje odzysku ciepła wracają do łask, ponieważ ich możliwości w ogrzewaniu bardzo mocno się zwiększyły. W dobie obecnej żaden z szanujący energię zakład lub ośrodek nie wyobraża sobie pracy maszyn chłodniczych bez odzysku. Nasz zakład przez ostatnie lata bardzo dużo zainwestował w rozwój technologi sterowania oraz montażu instalacji odzysku ciepła. Niezależnie od wielkości instalacji zawsze dopasujemy rozwiązanie do potrzeb naszych klientów.

Automatyka i programowanie

Rzeczywistość stawia przed naszą branżą szczególne wyzwania. Jednym z nich jest jak najniższy koszt eksploatacji systemu. Dzięki inteligentnemu sterowaniu systemami chłodniczymi jesteśmy w stanie osiągnąć duże oszczędności. Od 2016 roku nasz zakład wdrożył technologie pozwalające na pisanie autorskich aplikacji dostosowanych do konkretnych urządzeń i warunków pracy. Pracujemy na sterownikach PLC firmy Carel. Do naszej codziennej pracy używamy najnowszego oprogramowania C.Suite będący najbardziej zaawansowanym środowiskiem do programowania sterowników dla branży HVAC.

Serwis 24/7

Bardzo duży nacisk kładziemy na rzetelny i sprawny serwis instalacji chłodniczych. Wiemy jak odpowiedzialne jest to zagadnienie, dlatego nasi serwisanci są w ciągłej gotowości aby podjąć naprawę w terenie. Posiadamy 7 pojazdów serwisowych oraz załogi w pełni wyposażonych do prac przy instalacjach przemysłowych oraz komercyjnych. Dobrze zaopatrzony magazyn części zamiennych pozwala naszym pracownikom na przywrócenie sprawności systemu w bardzo krótkim czasie. Dla klientów z umowami serwisowymi utrzymujemy stany magazynowe czynników chłodniczych oraz wszelkich komponentów strategicznych.

agregaty chłodnicze, chłodnictwo przemysłowe, chłodnictwo szczecin, serwis carrier, serwis chłodniczy, thermo king serwis, chłodnictwo kołobrzeg, zm arkticaagregaty chłodnicze, chłodnictwo przemysłowe, serwis carrier, serwis chłodniczy, thermo king serwiswytwornice lodu